Автор Тема: Детство  (Прочетена 534 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ¤§¤ DAMNED^ANGEL ¤§¤

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3537
  • Пол: Жена
Детство
« -: Август 31, 2006, 03:11:24 am »
Не искам да порасна.Искам да си остана наивното хлапе с двете високо вързани опашки.Да се радвам на живота.Да нямам задължения и грижи.Не искам да порасна.Защото светът на големите е сив и мрачен,изпълнен с нерадости.Възрастните не обръщат внимание на малките неща,които те правят щастлив.Те се впускат в забързаното,еднообразно ежедневие и не виждат красотата на живота.Не,не искам да стана една от тях.Искам да играя с кукли и колички,и да гледам на света през
очите на едно невинно дете,през розовите очила на детството...Не искам да се интересувам от новини, които отразяват мрачния ни живот-войни,убийства и насилие,а искам да се радвам на любимите си анимационните филмчета.Не искам да слушам тъжни балади,песни за раздяла,за несподелена любов,искам да пея весели детски песнички.Не искам да чета криминални романи,а детски книжки с
приказки.Не искам да изпитвам болката от любовта,искам да съм дете,което още не разбира какво значи думата ЛЮБОВ и единствената обич,която е изпитвало през краткия си детски живот е само
тази към родителите си.Не искам да се сблъсквам с реалния живот,а да живея в свят на игри,забавления и безгрижие.Искам да бъда дете,нехаещо за проблеми и грижи.Неразбиращо понятия като измама,лъжи...
Не искам да страдам от лицемерие,хорска злоба и ненавист.Не искам да има омраза.Нека си остана дете,децата не могат да мразят.Искам да гоня пеперудите по зелената поляна,да играя в морския пясък,да събирам миди,да строя пясъчни кули и замъци.Искам приятелите ми да не могат да изпитват злоба,завист,лицемерие.А децата не могат да бъдат такива.Ето защо искам пак да съм дете.
С нетърпение всяка Коледа да чакам Дядо Коледа да донесе мечтания подарък.Да продължавам да чакам нетърпеливо рожденните си дни и с радост да духам свещичките на тортата.
Радвайки се,когато мама си идва уморена от работа.Да се сгуша в топлите й майчини обятия.Да се радвам дори и на една вафличка,на едно шоколадче,на една кукла.Нима един възрастен би се зарадвал на такова нещо?
Искам да съм дете.Да не ме интересуват пари и други скъпи материални удоволствия.Бих се радвала на нова кукла или играчка,дори и на една дъвка или бонбонче.
Не искам да опознавам старостта.Искам в душата си завинаги да си остана дете.Дори след години с радост да тичам боса под дъжда,да правя снежни човеци в снега,да си играя със снежни топки.
Не искам да порасна,не искам да се променям...
Не искам да живея сивия живот на възрастните-осеян с тръни и бодли.Искам да живея колоритния,
цветния детски живот-изпълнен с цветя и четирилистни детелинки.

 [bunny] [baby] [svirrr]









Неактивен F1LL3D-w17h`p01$0N

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Детство
« Отговор #1 -: Август 31, 2006, 03:15:28 am »
Жалко,че не можем да останем всички деца... светът на големите наистина е гаден  [confused] А не безгрижен като невинния детски живот...
Браво,харесва ми много !  [inlovee]

Неактивен taina_maina

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1715
  • Пол: Жена
  • ..::I mIsS You::..
Re: Детство
« Отговор #2 -: Август 31, 2006, 09:11:58 am »
Ехх де да можеше... [inlovee] Много хубаво се е получило! [heart__]  [plqs plqs] [kisss]

Неактивен ¤§¤ DAMNED^ANGEL ¤§¤

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3537
  • Пол: Жена
Re: Детство
« Отговор #3 -: Август 31, 2006, 18:44:49 pm »


В душата винаги можем да си останем деца.Трябва да запазим детското в себе си. [na na]

Неактивен Shady^

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1270
  • Пол: Жена
  • Cry Me A River
Re: Детство
« Отговор #4 -: Август 31, 2006, 22:14:31 pm »
 [bravisimo] [a taka]
                                                                                                 What Goes Around...
                                                                                                                                          ...Comes Around