Автор Тема: Да откраднеш себе си  (Прочетена 866 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Да откраднеш себе си
« -: Февруари 24, 2007, 21:49:31 pm »


Има мисли взети назаем. Свят от който трябва да откраднеш себе си. Времето е течение от което трябва да избягаш. Пътищата ни често отвеждат в посоки без смисъл. Не е редно нещата да се случват. Трябва да ги правим.
Да владееш малко или много ситуацията... Всеки може да върви надолу, а това ли е най-добрата и единствена посока...
Реките са нещо временно и променливо, ако утре пресъхнат ще останеш ли там?!
Съмнението в нещо води до истина. Ако тази истина съм аз, защо не ми е дадено да го знам. Има ли начин да вървя към теб и в същото време да греша?! Едва ли.
Понякога се сблъскваш и с различното. Но като че ли сме склонни да вярваме само на познатото. Ако отвъд познатото обаче видим частица от различното се наричаме и оптимисти. Не е оптимизъм. Чисто и просто открехване за възможното. Искаш ли тази вечер да гледаш някой стар филм?!?
Или искаш да се разходиш с един човек под звездите и да чуеш нещо, което не чу в съня си?!
Всичко на този свят е възможно, ако сам си го позволиш.








Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Да откраднеш себе си
« Отговор #1 -: Декември 19, 2008, 12:01:31 pm »
Хубаво е когато видиш мислите на един поет в проза...Един философски текст за това, кои сме и какви можем да бъдем...за съмнението, различието, сбъдването, реалността...Хареса ми :)
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec

Неактивен SimonaShtonova

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1727
  • Пол: Жена
Re: Да откраднеш себе си
« Отговор #2 -: Декември 19, 2008, 12:07:55 pm »
Много ми хареса  [plqs plqs]

Неактивен tonnny_bg

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 11629
  • Пол: Жена
  • Храни вярата си и страховете ти ще умрат от глад.
Re: Да откраднеш себе си
« Отговор #3 -: Януари 28, 2009, 08:12:49 am »
Да откриеш себе си в това забързано ежедневие ,си е подвиг.Но направиш ли го, си станал по -човек от преди.
Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

Неактивен BLUE_ROSE

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3838
  • Пол: Жена
  • Щяло да вали ...
Re: Да откраднеш себе си
« Отговор #4 -: Януари 28, 2009, 20:39:34 pm »