Автор Тема: От душата на едно дете  (Прочетена 1181 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
От душата на едно дете
« -: Юни 22, 2007, 17:50:51 pm »
Толкова ми се иска да върна времето назад,па макар и със седмица,две...но уви не мога.Но за дете щяхме да си говорим.Та така детето отново получи шамар...звучен както винаги досега.Но кой му е виновен,защо повярва ?Как можа да повярва че след толкова години и толкова шамари днес ще получи нещо друго.В началото детето отнасяше много шамари,всеки все по- болезнен,но един ден отнесе прекалено болезнен шамар,такъв какъвто не бе отнасяло дотогава и се скри.Заключи се зад хиляди железни врати,спотайваше се дълги години,колкото и да го подмамваха,не отваряше вратата,защото се беше опарило.Но минаха години...огънят в душата му позагасна,появи се човек,жена- усмихната,красива,вдъхваща доверие.Подаде му ръка...Детето не бе сигурно дали да я приеме...последният шамар,макар и отминаващ спомен,все още му държеше влага,но постепенно повярва,а и нямаше как - толкова години бе самотно сред хората,а и тя ; ръката изглеждаше различна,не като другите.И детето повярва...Боже,колко са наивни децата !Отключи първите няколко врати много бързо,прекалено дори,но макар и дете, в душата си разбра и остави няколко врати неотключени.А ръката си играеше с него и нали е дете,а децата обичат да играят и се заигра...Боже колко са наивни децата...!Понякога ръката бе нежна и добра,понякога бе студена и жестока,но беше там и детето не бе само,за първи път след толкова години.От какво е направено сърцето след като можеш да го разбиеш и след това да събереш парчетата от него и пак да го разбиеш и така до безкрайност...За първи път след толкова години,детето не бе само и повярва в илюзията,жестоко поднесена му от живота.Повярва че ръката е истинска ! Боже колко са наивни децата...!А детето си имаше мечта...да се събуди някоя сутрин с кафенце и масур в леглото...странни мечти имат децата.И детето повярва че мечтата му може да се сбъдне...но уви тази се разби на пух и прах както всички мечти преди нея,защото мечтите не се сбъдват.И детето получи звучен шамар...ръката в която повярва се оказа поредната гавра на живота...Детето преглътна,не бе първият шамар,вероятно нямаше да бъде и последният.Бавно затвори вратите една по една...остави последната врата отворена,защото ръката така пожела,сякаш за да е по-пълна агонията...и продължи да живее в самота сред хората.Продължих да живея сам...както винаги до сега.
Боже колко са наивни децата !!!
Детето се умори да страда,душата му също.Време е да порастне...колко лесно звучи на думи само.
« Последна редакция: Юни 24, 2007, 23:45:38 pm от Gentiana »








Неактивен vanilla_g

  • surreal intention
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 3465
  • Пол: Жена
    • Veritatem dies aperit'
Re: От душата на едно дете
« Отговор #1 -: Юни 22, 2007, 18:37:46 pm »
"Боже, колко са наивни децата!"... наистина.
... и това винаги ще се повтаря... Винаги ще има по някоя ръка, която ненадейно се появява, гали ги леко и нежно по главата, докато спят и точно когато се събудят и невинно по детски, поискат малко топлина, им удрят шамар... И ден след ден... година след година... зачервените от шамара бузи порастват и се превръщат във възрастен човек, но винаги някъде дълбоко в очите на всеки от нас, се крият едни други очи- онези, насълзените все още от шамара на измамната ръка, която така и не може да се забрави...
« Последна редакция: Юни 24, 2007, 23:42:50 pm от Gentiana »

"Когато се молиш на Бога, уповаваш се на Неговата милост. Когато се молиш на Дявола - това е сделка - можеш да поискаш всичко. Но в замяна трябва да обещаеш нещо; а Дяволът приема само един залог..."



Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: От душата на едно дете
« Отговор #2 -: Юни 22, 2007, 21:02:51 pm »
Ръка ?
Не дребен , ти не искаш ръка :)
Ти искаш ръка , цици , дупе , тяло... а на всичко от горе с цялата си наглост желаеш и душа , сърце , мечти... усмивки....
Мисля си , нима е толкова лесно да обичаш дете ? То е капризно , то е често лигаво , смешно , наивно.... Дете....
дребен , искаш женска ръка , а това си има цената. Ако се възприемаш като дете - ще те възприемат като дете - лесно манипулируемо , лесно изиграваемо , лесно излъгвано.... лесно забравяно.... лесно подменяно.
Вероятно една женска ръка , желае срещу себе си Мъжка такава....
Вероятно детската иска детска. Но детето често не знае какво иска , какво да очаква , а когато го получи го отхвърля като ненужно и бързо омръзващо .
Не е ли по-редно да се самоопределиш , преди да определяш онова което желаеш ?
А детето... колко други детски ръце е отхвърляло , със страх пред нежността им ? Нима самият ти не си отхвърлял хиляди подобни ръце ?
И все пак се радвам... че отвори тези врати. Веднъж отворени , те вече не са с ръждясали ключалки... но помнят мъдро и знаят пред кого и кога да се отключат :)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен Kmeticata na Krymovo

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 79
  • Пол: Жена
  • Властта не е това което беше...
    • Bulgarian-Funky-Girl
Re: От душата на едно дете
« Отговор #3 -: Юни 22, 2007, 21:51:12 pm »
           Две красиви детски ръце...такива бяха моите...бели,нежни,чисти,с кожа прозрачна като душата ми,също толкова нежна,бяла,чиста...Сега съм пак дете,правя детинщини,лудея като детенце,играя си,не искам да спя и обичам шоколад...не слушам мама и тати и си мисля,че мога да направя всичко сама без ничия помощ...Да!Наистина съм дете...но поглеждам ръцете си и какво да видя?...Питам се:
          -Защо не са нежни?
          -Защо на едната имам дълбока гноясала рана?
          -Защо целите ми ръце са в синини и белези?
          И си отговарям:
          -Защото съм се ударила,докато съм си играела на голяма!
          ...А защо душата ми не е същата?
          -Защо лицето ми не е същото?
          -Защо очите ми не са същите?
          -Защото може би не играя а наистина съм голяма...всичко е на сериозно,наистина съм жена!
          Усмихвам се и си казвам:"Ще ми мине,белезите ще се заличат!...Но поглеждам очите си и виждам тъга,завоалирана от изкуствено щастие,изкуствени искри!Като дете, което плаче,не защото го боли,а защото е видяло как тече кръв от дланите му...Изкуствени,защото нали вече съм голяма и нямам право да плача!Нямам право да се предавам,да се оплаквам...защото искам един ден да имам деца и не мога да си позволя да бъда слаба...като дете...Едно дете може ли да възпитава друго дете?Разбира се,че не!
          И точно тези ръце,с тези рани ,сякаш прокълнати,работят,чупят,хвърлят и бият шамари...и...гримират очите ми,огледалото на моята душа!И не спират да плачат,а ръцете ми са студени,загрубели...точно като душата ми...ръцете ми всеки ден вдигат тежести и търпят болка,а душата ми има същата съдба...Съдба на вече жена,която бие шамари наред,и чиято душа всеки миг се измъчва като агониращо дете,душа мръсна и изморена от тежкия товар на съвестта,душа,наранена като ръцете ми...
          И си казвам,точно като една истинска жена:"Тези шамари ще ги бия на себе си...с жестоките си ръце,по красивото си лице...Лице което дори вече е белязано от детинския ми начин на живот!!!
          Време е да не удрям другите!
          Време е да порасна!
          Време е да не съм наивна като дете!
          Време е да остана сама...и да ям не от шоколада...а от собствената си жестокост...колкото и горчива да е тя!И защо ли да го правя?Защото Господ ще бъде с мен винаги,защото аз съм негово дете и ничие друго и защото...вярвам...и защото...се надявам...и защото...обичам...и защото...Мечтите се сбъдват въпреки всичко!
I'm screaming from a mountain top,swimming in deep blue sea.And if someday you find my heart,just set me free!

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: От душата на едно дете
« Отговор #4 -: Юни 24, 2007, 22:00:17 pm »
И въпреки всичко,детето се надява и ще се надява докато има и грам човешко в него,защото е дете,а децата са наивни...

Неактивен ilusia

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9346
  • Луда ? Да ! Две и половина сме !
Re: От душата на едно дете
« Отговор #5 -: Юни 24, 2007, 22:09:25 pm »
И въпреки всичко,детето се надява и ще се надява докато има и грам човешко в него,защото е дете,а децата са наивни...
Ти съвсем откачи :) За толкова години от теб съм чувала сума глупости , но това определено е най-голямата :)
It still feels like our first night together
Feels like the first kiss and
It's gettin' better baby
No one can better this
I'm still hold on and you're still the one
The first time our eyes met it's the same feelin' I get
Only feels much stronger and I wanna love ya longer
You still turn the fire on
http://www.vbox7.com/play:e1359ebc

Неактивен ludnegar

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1531
  • Властта не е това което беше.WE ARE THE CAHMPIONS
Re: От душата на едно дете
« Отговор #6 -: Юни 24, 2007, 22:13:07 pm »
ааа дай да се разберем...тук говорим за деца,а не за мен...ако е имало дете в мен,сега вече то е само на аватара. :) [kiuchekdens] [kiuchekdens]

Неактивен Gentiana

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 13738
  • Пол: Жена
  • VULNERANT OMNES, ULTIMA NECAT!
    • Нежност На Неверница
Re: От душата на едно дете
« Отговор #7 -: Юни 24, 2007, 23:40:51 pm »
          Две красиви детски ръце...такива бяха моите...бели,нежни,чисти,с кожа прозрачна като душата ми,също толкова нежна,бяла,чиста...Сега съм пак дете,правя детинщини,лудея като детенце,играя си,не искам да спя и обичам шоколад...не слушам мама и тати и си мисля,че мога да направя всичко сама без ничия помощ...Да!Наистина съм дете...но поглеждам ръцете си и какво да видя?...Питам се:
          -Защо не са нежни?
          -Защо на едната имам дълбока гноясала рана?
          -Защо целите ми ръце са в синини и белези?
          И си отговарям:
          -Защото съм се ударила,докато съм си играела на голяма!
          ...А защо душата ми не е същата?
          -Защо лицето ми не е същото?
          -Защо очите ми не са същите?
          -Защото може би не играя а наистина съм голяма...всичко е на сериозно,наистина съм жена!
          Усмихвам се и си казвам:"Ще ми мине,белезите ще се заличат!...Но поглеждам очите си и виждам тъга,завоалирана от изкуствено щастие,изкуствени искри!Като дете, което плаче,не защото го боли,а защото е видяло как тече кръв от дланите му...Изкуствени,защото нали вече съм голяма и нямам право да плача!Нямам право да се предавам,да се оплаквам...защото искам един ден да имам деца и не мога да си позволя да бъда слаба...като дете...Едно дете може ли да възпитава друго дете?Разбира се,че не!
          И точно тези ръце,с тези рани ,сякаш прокълнати,работят,чупят,хвърлят и бият шамари...и...гримират очите ми,огледалото на моята душа!И не спират да плачат,а ръцете ми са студени,загрубели...точно като душата ми...ръцете ми всеки ден вдигат тежести и търпят болка,а душата ми има същата съдба...Съдба на вече жена,която бие шамари наред,и чиято душа всеки миг се измъчва като агониращо дете,душа мръсна и изморена от тежкия товар на съвестта,душа,наранена като ръцете ми...
          И си казвам,точно като една истинска жена:"Тези шамари ще ги бия на себе си...с жестоките си ръце,по красивото си лице...Лице което дори вече е белязано от детинския ми начин на живот!!!
          Време е да не удрям другите!
          Време е да порасна!
          Време е да не съм наивна като дете!
          Време е да остана сама...и да ям не от шоколада...а от собствената си жестокост...колкото и горчива да е тя!И защо ли да го правя?Защото Господ ще бъде с мен винаги,защото аз съм негово дете и ничие друго и защото...вярвам...и защото...се надявам...и защото...обичам...и защото...Мечтите се сбъдват въпреки всичко!
[ihuuu]
,
будто руки твои – это стены,
За которыми мне никогда ничего не грозит.
 Я оттаю тогда, и тревога уйдет постепенно,
 Как от нас уезжают ненужные больше такси.

Неактивен Gentiana

  • Модератор
  • Мъдрец
  • *****
  • Публикации: 13738
  • Пол: Жена
  • VULNERANT OMNES, ULTIMA NECAT!
    • Нежност На Неверница
Re: От душата на едно дете
« Отговор #8 -: Юни 24, 2007, 23:46:09 pm »
Толкова ми се иска да върна времето назад,па макар и със седмица,две...но уви не мога.Но за дете щяхме да си говорим.Та така детето отново получи шамар...звучен както винаги досега.Но кой му е виновен,защо повярва ?Как можа да повярва че след толкова години и толкова шамари днес ще получи нещо друго.В началото детето отнасяше много шамари,всеки все по- болезнен,но един ден отнесе прекалено болезнен шамар,такъв какъвто не бе отнасяло дотогава и се скри.Заключи се зад хиляди железни врати,спотайваше се дълги години,колкото и да го подмамваха,не отваряше вратата,защото се беше опарило.Но минаха години...огънят в душата му позагасна,появи се човек,жена- усмихната,красива,вдъхваща доверие.Подаде му ръка...Детето не бе сигурно дали да я приеме...последният шамар,макар и отминаващ спомен,все още му държеше влага,но постепенно повярва,а и нямаше как - толкова години бе самотно сред хората,а и тя ; ръката изглеждаше различна,не като другите.И детето повярва...Боже,колко са наивни децата !Отключи първите няколко врати много бързо,прекалено дори,но макар и дете, в душата си разбра и остави няколко врати неотключени.А ръката си играеше с него и нали е дете,а децата обичат да играят и се заигра...Боже колко са наивни децата...!Понякога ръката бе нежна и добра,понякога бе студена и жестока,но беше там и детето не бе само,за първи път след толкова години.От какво е направено сърцето след като можеш да го разбиеш и след това да събереш парчетата от него и пак да го разбиеш и така до безкрайност...За първи път след толкова години,детето не бе само и повярва в илюзията,жестоко поднесена му от живота.Повярва че ръката е истинска ! Боже колко са наивни децата...!А детето си имаше мечта...да се събуди някоя сутрин с кафенце и масур в леглото...странни мечти имат децата.И детето повярва че мечтата му може да се сбъдне...но уви тази се разби на пух и прах както всички мечти преди нея,защото мечтите не се сбъдват.И детето получи звучен шамар...ръката в която повярва се оказа поредната гавра на живота...Детето преглътна,не бе първият шамар,вероятно нямаше да бъде и последният.Бавно затвори вратите една по една...остави последната врата отворена,защото ръката така пожела,сякаш за да е по-пълна агонията...и продължи да живее в самота сред хората.Продължих да живея сам...както винаги до сега.
Боже колко са наивни децата !!!
Детето се умори да страда,душата му също.Време е да порастне...колко лесно звучи на думи само.
[ihuuu]
,
будто руки твои – это стены,
За которыми мне никогда ничего не грозит.
 Я оттаю тогда, и тревога уйдет постепенно,
 Как от нас уезжают ненужные больше такси.