Автор Тема: Самодетронация  (Прочетена 1243 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Самодетронация
« -: Февруари 24, 2009, 18:09:20 pm »
Кое съм повече - магьосница...

жена...

Или и двете в повече съм много?

Пребродих дългата Земя

във опит да се превъзмогна

и да постъпвам зряло,

умно,

най-добре -

изобщо без да бъркам даже.

Във шепа ще се побере

на миналото ми куражът

да бъда фея,

вещица,

сестра

на някоя открадната

богиня

и да живея както преценя,

усещайки в гърдите си

единна

жената вътре със жената вън.


A ето ме –

като във смешен сън,

в едно лъжливо име

способност дадох

да ме срине.


Богините не стават на жени.

Обратното

е дважди невъзможно.







Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Самодетронация
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2009, 18:55:51 pm »
 [ooooo]Безумно много ми хареса!!!!  [evala]

"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен Jane

  • Коледна муза
  • Master
  • ******
  • Публикации: 1510
  • Пол: Жена
  • Лесно е да оставиш отпечатък, но да го заличиш....
Re: Самодетронация
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2009, 20:02:26 pm »


Обратното

е дважди невъзможно.


Не съм съгласна...  :p
Ако има стълбица към висините на Олимп, то това са такива Творения... които с право могат да бъдат наречени божествени. [heart__]
И неслучайно.
Защото са плодове на прекрасни човешки души...

Под сълзите на есенните листа...

Неактивен Тя

  • Разбирач
  • ***
  • Публикации: 259
  • Пол: Жена
    • Някъде над покривите на града...
Re: Самодетронация
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2009, 10:53:13 am »
отново поклон, Сияйна!
Малко хора могат да ме накарат да се чувствам във възторг от умението им да пишат, а ти го правиш с лекота.
Благодаря ти!

...и един мармот завива шоколада в станиол...

Неактивен SimonaShtonova

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1727
  • Пол: Жена
Re: Самодетронация
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2009, 12:11:23 pm »
 [plqs plqs]

Неактивен mery-jein-baby

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2520
  • Пол: Жена
  • Не искам крила!Аз не съм ангел!
Re: Самодетронация
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2009, 12:16:45 pm »
 [bravisimo]
Ти си жив в една от мечтите ми!Най голямата!

Неактивен неземен

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1144
  • Пол: Мъж
  • DO OR DIE
Re: Самодетронация
« Отговор #6 -: Февруари 26, 2009, 15:09:24 pm »
 [cvetee] [inloveee] [dugaaaa] [burning heart] [flyyy]
Hi, hi...
Не те разбирам. При теб има едно самоподценяване, самодетрониране, което за мен Е пресилено и прибързано. Едно постепенно слизане по стълбата, за което не виждам основание,като съдя по стихчето, което си написала и препрэчитам в момента. От това, което съм прочел написано от теб аз виждам точно обратното явление. Едно постоянно и неоклонно изкачване, понякой път със скокове напред и нагоре по стръмната и трънлива стълбичка на добрата поезия. Поредното ти стихче е пример за такъв голям скок нагоре. Ти трябва да се радваш на тези твои постижения. Не са по силите на всеки, а на  родените феи и магьоснички. Както знаеш, човек се ражда поет или музикант, такива са малко богоизбрани, и от него се иска само едно. Да опази и доразвие дарбата поставена му в торбичката от Съдбата и Дядо Господ, да остане достоен за МИСИЯТА, възложена му от съдбата.
ЗА ТОВА СЕ ИСКА СМЕЛОСТ, ПОВЕЧЕ ВЯРА В СЕБЕ СИ;  ВЯРА И ВОЛЯ, МНОГО ТРУД В ИМЕТО НА СОБСТВЕНОТО СИ САМОРЕАЛИЗИРАНЕ. Не се става лесно нито добър човек, нито добър и голям поет. Така е винаги било. Големите неща се постигат трудно. Въпрос на дарба, шанс, КЪСМЕТ  и много воля и работа.
И ВЯРА В СЕБЕ СИ...
Стихчето е хубаво много хубаво и горе главата. Всеки би се гордял с такива стихове. ВСЕКИ...
Има стара римска поговорка, "Прави каквото прябва, да става кавото ще". Длъжен си пред себе си и собствената си съдба да направиш всичко, което ти е по силите, в опит да се самореализираш, а какво ще стане и Господ не знае.
Важно е да не съжаляваш един ден, че не си направил вичко каквото е било по силите ти да се САМОРЕАЛИЗИРАШ...
Усмихнат ден. Н
To be,or not to be

Неактивен SkitnicaVmoretO

  • Модератор
  • Master of disaster
  • *****
  • Публикации: 4176
  • Пол: Жена
  • I died to become immortal...
    • SkitnicaVmoretO
Re: Самодетронация
« Отговор #7 -: Февруари 26, 2009, 15:25:40 pm »
 [inlovee] [heart__]
"Светът ще свърши, казват, в огън,
а други - в лед.
Ако говорим за желание,
избирам огън без терзание.
Но ако пак му дойде ред
да мре, омраза съм поел
такава,
че и ледът за тази цел,
бих казал, става."

Робърт Фрост

Неактивен phibi

  • Почетна Ерато
  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2341
  • Пол: Жена
  • no more hiding who I am...
Re: Самодетронация
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2009, 17:22:47 pm »
[ooooo]Безумно много ми хареса!!!!  [evala]

Много се радвам, че е така! :)

...
Ако има стълбица към висините на Олимп, то това са такива Творения... които с право могат да бъдат наречени божествени. [heart__]
И неслучайно.
Защото са плодове на прекрасни човешки души...

Ласкаят ме тези думи, душичке... особено щом са от теб [heart__]

отново поклон, Сияйна!
Малко хора могат да ме накарат да се чувствам във възторг от умението им да пишат, а ти го правиш с лекота.
Благодаря ти!

Не мога да опиша колко щастлива ме прави това, че мога да докосвам. Благодаря ти, че усещаш думите ми [inloveee]

[plqs plqs]

[bravisimo]

[inlovee] [heart__]

 [heart__] [inlovee] [heart__] [inlovee] [heart__]

[cvetee] [inloveee] [dugaaaa] [burning heart] [flyyy]
Hi, hi...
Не те разбирам. При теб има едно самоподценяване, самодетрониране, което за мен Е пресилено и прибързано. Едно постепенно слизане по стълбата, за което не виждам основание,като съдя по стихчето, което си написала и препрэчитам в момента. От това, което съм прочел написано от теб аз виждам точно обратното явление. Едно постоянно и неоклонно изкачване, понякой път със скокове напред и нагоре по стръмната и трънлива стълбичка на добрата поезия. Поредното ти стихче е пример за такъв голям скок нагоре. Ти трябва да се радваш на тези твои постижения. Не са по силите на всеки, а на  родените феи и магьоснички. Както знаеш, човек се ражда поет или музикант, такива са малко богоизбрани, и от него се иска само едно. Да опази и доразвие дарбата поставена му в торбичката от Съдбата и Дядо Господ, да остане достоен за МИСИЯТА, възложена му от съдбата.
ЗА ТОВА СЕ ИСКА СМЕЛОСТ, ПОВЕЧЕ ВЯРА В СЕБЕ СИ;  ВЯРА И ВОЛЯ, МНОГО ТРУД В ИМЕТО НА СОБСТВЕНОТО СИ САМОРЕАЛИЗИРАНЕ. Не се става лесно нито добър човек, нито добър и голям поет. Така е винаги било. Големите неща се постигат трудно. Въпрос на дарба, шанс, КЪСМЕТ  и много воля и работа.
И ВЯРА В СЕБЕ СИ...
Стихчето е хубаво много хубаво и горе главата. Всеки би се гордял с такива стихове. ВСЕКИ...
Има стара римска поговорка, "Прави каквото прябва, да става кавото ще". Длъжен си пред себе си и собствената си съдба да направиш всичко, което ти е по силите, в опит да се самореализираш, а какво ще стане и Господ не знае.
Важно е да не съжаляваш един ден, че не си направил вичко каквото е било по силите ти да се САМОРЕАЛИЗИРАШ...
Усмихнат ден. Н

Искрени благодарности за думите, неземен. Прав си за самореализацията. Що се отнася до мен, опитвам се да направя каквото ми е по силите, за да стана толкова добра в поезията, колкото мога. Само времето ще покаже докъде има да се изкачвам :)

Всичко хубаво ти желая.
Забрави каквото съм писала.
Каквото съм казвала - също...



Неактивен mariana_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2788
  • Пол: Жена
Re: Самодетронация
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2009, 22:12:24 pm »
Толкова съвършена..Поклон [heart__]
Душата ми легло ти беше...

http://vbox7.com/play:a22607ec