Автор Тема: Аз, убиецът  (Прочетена 1909 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен djuliano

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 616
  • Пол: Мъж
    • poligor.blog.bg
Аз, убиецът
« -: Януари 22, 2010, 20:53:25 pm »
Прегледах подробно Наказателния кодекс. Никъде не открих член, по който да ме обвинят в убийство. Не значи ли това, че не съм убиец, макар да прекъснах живота на съпругата си?
... Тая отвратителна миризма на болница е проникнала в кожата, дрехите и мозъка ми. Вече месец не съм стъпвал в онкодиспансера, където се лекуваше тя, но не мога да избягам от миризмата. Толкова дни и нощи се просмукваше в мен, докато бдях до леглото ù и милиони пъти се молех да стане чудото. Но чудеса стават само в приказките и теленовелите.
Виждали ли сте как най-близкият ви човек всеки ден, час и минута се разпада пред вас? Кожата се сбръчква, очите помръкват, а топлината се превръща в мраз. Дано да не сте виждали...
Аз бях свидетел на безкрайната болка по ужасния път към нищото. И, опитвайки се да намеря сили, се потопих в религията и езотериката, в окултизма и спиритизма. Ред след ред и страница след страница осъзнавах, че онова, което наричат "летален изход", е вход към Другото - според някои непознато, враждебно, смразяващо, а всъщност - красиво, добро и светло. Със зъби и нокти се борим за всяка секунда живот, вкопчваме се в него, дори изгубили човешкия си облик, и не ни и минава през ум, че Бог не ни е сътворил за броените ни години тук, а ни е подготвил за нещо велико в друго време и място...
Естествено, не бих си и помислил да постъпя така, ако самата тя горещо не ме молеше. С последните си парченца живот ме призоваваше да я избавя от мъките. И ден след ден се разтапяше ужасът, който желанието ù отначало предизвика у мен. Борих се, дяволски се борих сам със себе си. Другото аз в мен крещеше, че е грях да изпълня молбата ù. Но в очите ù не бе останало нищо, само зов за спасение.
... В Наказателния кодекс няма член за евтаназията. Но не това е причината да не се чувствам убиец. Не зная какво мислите вие. Но аз не убих съпругата си, аз я спасих!







Eдин много странен мъж

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Аз, убиецът
« Отговор #1 -: Януари 24, 2010, 00:43:31 am »
Това, което прочетох се впи в мислите ми по толкова много начини.

Докосна ме
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен djuliano

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 616
  • Пол: Мъж
    • poligor.blog.bg
Re: Аз, убиецът
« Отговор #2 -: Януари 24, 2010, 11:30:48 am »
Радвам се. Точно това е целта му.
Eдин много странен мъж

Неактивен ReNKaTa

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1997
  • Пол: Жена
  • So Delicious...
    • ReNKaTa
Re: Аз, убиецът
« Отговор #3 -: Май 30, 2011, 12:45:24 pm »
Побиха ме тръпки ..всъщност няколко пъти ... Дълбоки думи ... Надявам се силно, да са плод на фантазия, а не реалността ...  [not fair]
Не е важно, че за света ти си само един човек, важното е, че за един човек ТИ СИ ЦЕЛИЯ СВЯТ!!!

Неактивен ibs

  • Начинаещ
  • **
  • Публикации: 64
  • ако живота ти предложи лимони -купи си текила
Re: Аз, убиецът
« Отговор #4 -: Юни 01, 2011, 15:17:31 pm »
Приеми моите най -горещи адмирации за "Аз убиецът..."
Поздрави ...!!!

Неактивен Qween of the black hearts

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4187
  • Пол: Жена
Re: Аз, убиецът
« Отговор #5 -: Юни 02, 2011, 09:17:16 am »
Побиха ме тръпки .. това което си написал е дълбоко трогващо

Неактивен Attention

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 981
  • Пол: Жена
  • ... amor vincit omnia
Re: Аз, убиецът
« Отговор #6 -: Януари 04, 2012, 16:29:54 pm »
Нямам думи, освен да пожелая на никого от нас да не се случи да избираме това, което е неизбираемо.. адмирации  [heart__]
Would you die for the one you love?