Автор Тема: Врабчовита мисъл  (Прочетена 1152 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DEVIL_IN_HEAVEN

  • Модератор
  • Професор
  • *****
  • Публикации: 5686
  • Пол: Жена
  • Dum Spiro, Spero!
Врабчовита мисъл
« -: Февруари 13, 2010, 17:15:28 pm »
Пролет е и всичко се разлиства...
На старата липа ще кацне птича песен
и ще завърже врабчовата мисъл
поезия на автор безизвестен...
Снегът от нея бавно ще омекне
и ще се стича дълго ледената му тъга,
докато липов цвят поникне за утеха
от неговата мъдра поетична длан...
Сега е пролет. Всичко се разлиства.
Разлиствам се, разлиствам се и аз.
Една игрива, мъдра врабчовита мисъл
подскача върху моята липа...







Здравей!

Исках само да ти се извиня за дългото си отсъствие. Не бях готова да ти пиша. Днес се събудих. И открих, че дишам. Спомних си, че ми липсваш. И ето, родиха се няколко стиха...

Неактивен djuliano

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 616
  • Пол: Мъж
    • poligor.blog.bg
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2010, 17:36:53 pm »
Брей,асоциираш творческото вдъхновение с малкото скромно врабче. Освен това се разлистваш и се готвиш за пролетта. Ами да не секва никога вдъхновениетоао ти ти пожелавам [boii]
Eдин много странен мъж

Неактивен DEVIL_IN_HEAVEN

  • Модератор
  • Професор
  • *****
  • Публикации: 5686
  • Пол: Жена
  • Dum Spiro, Spero!
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2010, 18:59:09 pm »
Какво си заразмахвал тези юмруци? Стихотворението е алегорично. Врабчето не е прелетна птица, както и вдъхновението - те винаги присъстват на прозореца ти, но през пролетта неусетно се разчуруликват, разведряват се, защото има на какво да вържат мислите си, а именно - на теб самия, който също се разлистваш с пролетта... Ух, какво да обяснявам, нали ти казах предварително, че никой няма да го разбере; което само по себе си значи, че художествено идеята не е издържана добре. В края на краищата какво от това? Когато пиша за себе си, не е важно другите да ме разбират.

 :p
Здравей!

Исках само да ти се извиня за дългото си отсъствие. Не бях готова да ти пиша. Днес се събудих. И открих, че дишам. Спомних си, че ми липсваш. И ето, родиха се няколко стиха...

Неактивен MoonLight

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 4030
  • Пол: Жена
  • : )
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2010, 19:17:47 pm »
Когато пиша за себе си, не е важно другите да ме разбират.

 :p

Абсолютно си права. :)
Освен това стихчето е хубаво. А това, че може да е има повече от една интерпретация, според мен го прави още по-ценно.
Реалността е за тези, които не могат да се справят с фантазията.

Винаги има изход от мрака и мъглата по пътя на дъгата.

Неактивен djuliano

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 616
  • Пол: Мъж
    • poligor.blog.bg
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2010, 19:20:24 pm »
Какво си заразмахвал тези юмруци? Стихотворението е алегорично. Врабчето не е прелетна птица, както и вдъхновението - те винаги присъстват на прозореца ти, но през пролетта неусетно се разчуруликват, разведряват се, защото има на какво да вържат мислите си, а именно - на теб самия, който също се разлистваш с пролетта... Ух, какво да обяснявам, нали ти казах предварително, че никой няма да го разбере; което само по себе си значи, че художествено идеята не е издържана добре. В края на краищата какво от това? Когато пиша за себе си, не е важно другите да ме разбират.

 :p
Е че аз какво пиша?! Точно същото, има си хас да не го разбера. Остави ги юмруците, те са всъщност поздрави, и точно това всъщност казах, но за жалост не по най-добрия начин. Идеята се разбира много добре [lol]
Eдин много странен мъж

Неактивен DEVIL_IN_HEAVEN

  • Модератор
  • Професор
  • *****
  • Публикации: 5686
  • Пол: Жена
  • Dum Spiro, Spero!
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2010, 22:06:12 pm »
Когато пиша за себе си, не е важно другите да ме разбират.

 :p

Абсолютно си права. :)
Освен това стихчето е хубаво. А това, че може да е има повече от една интерпретация, според мен го прави още по-ценно.


Много благодаря за милите думи и насърчението. Трогната съм от проявенто разбиране! [inlovee]
Здравей!

Исках само да ти се извиня за дългото си отсъствие. Не бях готова да ти пиша. Днес се събудих. И открих, че дишам. Спомних си, че ми липсваш. И ето, родиха се няколко стиха...

Неактивен DEVIL_IN_HEAVEN

  • Модератор
  • Професор
  • *****
  • Публикации: 5686
  • Пол: Жена
  • Dum Spiro, Spero!
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2010, 22:07:22 pm »
Какво си заразмахвал тези юмруци? Стихотворението е алегорично. Врабчето не е прелетна птица, както и вдъхновението - те винаги присъстват на прозореца ти, но през пролетта неусетно се разчуруликват, разведряват се, защото има на какво да вържат мислите си, а именно - на теб самия, който също се разлистваш с пролетта... Ух, какво да обяснявам, нали ти казах предварително, че никой няма да го разбере; което само по себе си значи, че художествено идеята не е издържана добре. В края на краищата какво от това? Когато пиша за себе си, не е важно другите да ме разбират.

 :p
Е че аз какво пиша?! Точно същото, има си хас да не го разбера. Остави ги юмруците, те са всъщност поздрави, и точно това всъщност казах, но за жалост не по най-добрия начин. Идеята се разбира много добре [lol]

Като за теб, е разбирателна. Но само като за теб... Радвам се за това! :>
Здравей!

Исках само да ти се извиня за дългото си отсъствие. Не бях готова да ти пиша. Днес се събудих. И открих, че дишам. Спомних си, че ми липсваш. И ето, родиха се няколко стиха...

Неактивен DEVIL_IN_HEAVEN

  • Модератор
  • Професор
  • *****
  • Публикации: 5686
  • Пол: Жена
  • Dum Spiro, Spero!
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2010, 00:59:23 am »
Една година по-рано, горе-долу по същото време...


Когато ще съм пролетно кокиче,
недей ми пуска снежните бодли.
Недей ми казва: "Спри, момиче!
Почакай. Не цъфти. Поразмисли."
Аз цял живот те чакам да ме пуснеш.
Кога ще мога, Боже, да летя?
Да беше ме създал ти цвят изкуствен,
пък сменяй зима с пролет, дъжд със сняг...
Ще те обичам пак -
как?! Няма да пропусна
позакъснелия ти за цефтене знак...
Усмихвам се на твоето изкуство.
Художник нов рисува ме с замах...
Здравей!

Исках само да ти се извиня за дългото си отсъствие. Не бях готова да ти пиша. Днес се събудих. И открих, че дишам. Спомних си, че ми липсваш. И ето, родиха се няколко стиха...

Неактивен djuliano

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 616
  • Пол: Мъж
    • poligor.blog.bg
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #8 -: Февруари 14, 2010, 11:49:04 am »
Една година по-рано, горе-долу по същото време...


Когато ще съм пролетно кокиче,
недей ми пуска снежните бодли.
Недей ми казва: "Спри, момиче!
Почакай. Не цъфти. Поразмисли."
Аз цял живот те чакам да ме пуснеш.
Кога ще мога, Боже, да летя?
Да беше ме създал ти цвят изкуствен,
пък сменяй зима с пролет, дъжд със сняг...
Ще те обичам пак -
как?! Няма да пропусна
позакъснелия ти за цефтене знак...
Усмихвам се на твоето изкуство.
Художник нов рисува ме с замах...



Виж ти, интересна цикличност - всеки февруари получаваш творчески импулс. Не забелязах от текста ти да си разочарована - не, просто нормалното за чувствителната личност очакване, колкото по-тревожно, толкова по-истинско. Ще се повторя - имаш сетива за поетичното, и просто трябва да им се радваш. :)
Eдин много странен мъж

Неактивен DEVIL_IN_HEAVEN

  • Модератор
  • Професор
  • *****
  • Публикации: 5686
  • Пол: Жена
  • Dum Spiro, Spero!
Re: Врабчовита мисъл
« Отговор #9 -: Февруари 14, 2010, 19:36:45 pm »
 [lol] Циключност в живота има винаги - от всеки месец, през всяка година, до всеки живот. И мен не ме е подминало това добро старо правило. ;) В крайна сметка, ако има кой да ме рисува, всичко е наред.


 [slun]
Здравей!

Исках само да ти се извиня за дългото си отсъствие. Не бях готова да ти пиша. Днес се събудих. И открих, че дишам. Спомних си, че ми липсваш. И ето, родиха се няколко стиха...