Автор Тема: Здравейте, наркомани!  (Прочетена 838 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен djuliano

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 616
  • Пол: Мъж
    • poligor.blog.bg
Здравейте, наркомани!
« -: Април 10, 2010, 14:42:31 pm »
Боже, колко ужасно звучи това обръщение! За всички порядъчни хора вие сте проклятие, присъда и изпълнение в едно. За добрите сте изчадия адови, грешници без право на помилване. А за мен сте хора като всички нас, подозирам, и по-добри.
Лично аз не одобрявам начина, по който сте избрали да търсите щастието си. Но не оспорвам правото ви да го търсите.Всеки има право да гони щастието, разбира се, ако не краде от чуждото щастие.
Слаби сте били, безволеви, дезертьори, предатели. Аз пък не мисля така.Не ви оправдавам, но ви разбирам. Тоя отвратителен свят, в който единствен закон е законът на джунглата, а човек за човека е вълк, може да разруши хармонията на всекиго. Няма нищо по-лесно от това да обвинят само вас за порока ви - тогава светът си остава невинен, а вие и само вие - виновните. Някои обаче обвиняват и света, а вие сте един от лакмусите на фалшивия християнски морал.
В който основата е " Обичай ближния си!", но вас не ви обичат, а ви презират, както и серопозитивните например.Който предполага вникване в мотивите на грешника, но той просто е заклеймяван за греха си.Задължава към опрощение, но много често дори и близките ви не ви прощават.
Вие и светът сте еднакво виновни за зависимостта си. Слаби сте - но не всички могат да са силни. Грешни сте - но както и всички останали. Лоши сте - но както и другите, и сте по-малко лоши, да речем, от ловците, убиващи други създания, а вие - само себе си.
Не мога, уви, да ви помогна, да ви избавя от ужаса ви. И обществото не може. Аз поне мога приятелски да ви поздравя.








Eдин много странен мъж

Неактивен chocolate_fairy

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2346
Re: Здравейте, наркомани!
« Отговор #1 -: Април 29, 2010, 09:51:54 am »
Може би съм в особено настроение и погледът ми не чист, но това което прочетох, някак не ми допадна. В главата ми прозвуа ужасно повърхностно. Съжалявам, не искам да те засягам на ниво лично отношение, защото имаш написани много по-истински неща.
Това е конкретното ми мнение по конкретния текст.
A thousand years, a thousand more,
A thousand times a million doors to eternity
I may have lived a thousand lives, a thousand times
An endless turning stairway climbs to a tower of souls
If it takes another thousand years, a thousand wars,
The towers rise to numberless floors in space
I could shed another million tears, a million breaths,
A million names but only one truth to face

Неактивен safo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Здравейте, наркомани!
« Отговор #2 -: Септември 05, 2010, 15:03:15 pm »
Много ми харесва :) подкрепям мнението ти напълно

---------------
кирилица, плиййййз   :)
« Последна редакция: Септември 05, 2010, 22:04:04 pm от Gentiana »