Автор Тема: Смъртта бе излязла на разходка  (Прочетена 676 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Смъртта бе излязла на разходка
« -: Януари 15, 2007, 19:54:05 pm »
Тежка, сива мъгла бе обвиля цялата крепост. Непрогледни бяха воалите й. Нямаше жива душа наоколо. На кълбета мъглата се стелеше около дърветата, в сива прегръдка бе завила огромната статуя на някогашния владетел...
Някаква черна прокоба се носеше из въздуха... Имаше нещо мистично, което обгръщаше от всички страни крепостта.
Ето я и нея - Смъртта... Бе излязла на разходка. Носеше  се плавно из въздуха. Там някъде в далечината се виждаше качулатия й образ, а сърпа се подаваше злокобно през ръкавите на костеливата й ръка. Търсеше своите жертви, бе гладна и се оглеждаше за души - самотни, изгубени, прокълнати души, с които да засити глада си. Знаеше, че днес ще намери своята плячка... затова бе излязла на своята мрачна разходка... Витаеше из въздуха - носеше се като черен призрак... чакаше...
И ето, измежду храстите се появи сянка... бяла и ефирна... бе прелестна... Смъртта се усмихна, това бе тя, нейната най - сладка жертва. Сред мъглата изплува силуета на момиче. Облечено бе с бяла роба, дълга, черна коса се спускаше свободно около раменете й. Лицето й бе призрачно, следи от сълзи личаха по бузите й. Смъртта я наблюдаваше тайно... Видя в очите й празнота и тъга... бедната нещастница... бе загубила нещо.
Момичето седна на един камък и горчиво заплака. Смъртта се усмихна... приближи се... искаше да надзърне в душата й... искаше да види тъгата й... Застана тихо зад нея... видя ужасни неща. Душата на бедното създание се бе превърнала в бледа, сива сянка.
Ограбена бе от всички страни, нямаше ни лъч светлина. Душата на това бедно дете бе умряла много отдавна... Животът... той я бе взел...Нямаше какво повече да вземе от това момиче... тя бе изгубила всичко красиво и истинско от себе си... Смъртта изпита жал към бедното създание... Спусна се на земята, застана пред момичето и прошепна с дрезгавия си глас :
    - Кажи ми бедно дете, как да ти помогна? Как да те избавя от тъгата ти?
Момиче вдигна очи и погледна по посока на гласа. Удиви се... видя пред себе си прелестна вълшебница със златни коси, светлина струеше от цялото й същество.
    - Помогни ми - проговори тя с тих шепот - помогни ми да забравя... да спре да ме боли...
    - Да, бих могла... бих могла да ти помогна и да те пренеса в един приказен свят.
    - Да, моля те направи го, отведи ме от тук - горчиво заплака момичето.
    - Ела, сладка моя - вълшебницата й подаде ръка - Последвай ме.
Тръгнаха по една мрачна пътека, стигнаха до ръба на скалата и застанаха там. Момичето погледна надолу, страх скова краката й.
Там нямаше нищо, една пропаст, обгърната в сиви воали - една сива бездна...
    - Ето тук, тъжно малко цвете е пътят към приказния свят - каза вълшебницата.
    - От тук? - попита уплашено момичето.
    - Сега трябва да затвориш очи и да полетиш надолу - обясни жената със златните коси. Аз ще дойда с теб. Вярваш ли ми?
    - Да, вярвам ти. Искам да избягам от този ужасен свят!
И така хванати за ръце двете скочиха в пропастта. Падаха дълго... сякаш цяла вечност...
А, долу бе мрачно, студено... черно. Момичето се огледа, потрепери от страх. Обърна се, потърси с поглед вълшебницата. От нея нямаше и следа. И тогава вместо златните коси видя до себе си качулато призрачно създание със сърп в ръка.
    - Не се плаши, сладка моя. Аз съм Смъртта и ще изпълня обещанието, което ти дадох. Ще те заведа в приказния свят, но преди това трябва да взема частите на душата ти, за да я преродя, за да може да усети магията.
И така Смъртта се наведе към уплашеното момиче, хвана шията й с костеливиците си ръце и засмука душата й. Когато смърттоностната целувка приключи, тя пусна безжизненото тяло върху ледената пръст. После се понесе нагоре. Мина през гори, полям долини. Прекоси бариерите на времето и се пренесе в един магичен, чудно приказен свят. Влезе в една пещера и за почна да възобновява тази невинна душа. Лека, по - лека върна мечтите, надеждите, копнежите. Прероди усмивките, внесе светлина в душата. После поведе клетото създание през приказните гори. А, то отново се бе превърнало в усмихнато малко момиченце. Гледаше с вяра добрата златнокоса вълшебница, която така търпеливо обесняваше всичко. Разхождаха се дълго, любуваха се на приказните цветя и дърветата, смееха се на странните малко създания. Но, когато настъпи нощта малкото момиченце заспа в прегръдките на на лотусов цвят, а жената със златните коси се отправи към своята мъглива долина...

                                                        * * * * * * * *

    - Защо не погълна и тази душа, както правиш с другите? - попита малкия демон Смъртта.
    - Исках да й помогна - отговори тя. Надникнах в душата й и видях, че тя отдавна бе мъртва, окървавена, захвърлена. Не исках да тъне е леден мраз при останалите мои жертви. Някога, приживе, аз също бях предадена и когато надникнах в очите на това бедно създание видях онази същата болка, която носех аз - каза Смъртта и изчезна в сивите воали на мрака, търсейки своята поредна жертва.







Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...

Неактивен me4tatelka

  • Професор и половина
  • **
  • Публикации: 6386
  • Пол: Жена
Re: Смъртта бе излязла на разходка
« Отговор #1 -: Януари 16, 2007, 14:51:28 pm »
[bravisimo] [cvetee]
"Обожавам простите неща, те са последното убежище на сложните натури." /Оскар Уайлд/

Неактивен kalista

  • King of the brains
  • *****
  • Публикации: 9283
  • Пол: Жена
Re: Смъртта бе излязла на разходка
« Отговор #2 -: Януари 16, 2007, 15:15:43 pm »
 [evala] [cvetee] =:) [kiss2]
Promises disguise as temporary truths which end up as the world’s greatest lies.

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Re: Смъртта бе излязла на разходка
« Отговор #3 -: Януари 16, 2007, 17:55:28 pm »
 [inlovee] [heart__]
Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...

Неактивен Devil`s Bride

  • Master of disaster
  • *******
  • Публикации: 2826
  • Пол: Жена
  • Търси ме в спомена за бившите крила...
Re: Смъртта бе излязла на разходка
« Отговор #4 -: Януари 27, 2007, 16:57:02 pm »
 [bravisimo] Много, много е красиво, Arwen  [inlovee] Добре боравиш с думите и каква хубава идея да предадеш душа и на Смъртта  [cvetee]

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Re: Смъртта бе излязла на разходка
« Отговор #5 -: Януари 28, 2007, 20:27:32 pm »
Благодаря ти много  [heart__] [inlovee]
Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...

angel4e_f

  • Гост
Re: Смъртта бе излязла на разходка
« Отговор #6 -: Януари 28, 2007, 21:45:06 pm »
 :flowers: [ihuuu] [ihuuu] [ihuuu] :flowers:
ей значи...как съм забравила коментарче да оставя.Невероятно е!

Неактивен Arwen

  • Master
  • ******
  • Публикации: 1670
  • Пол: Жена
  • Je t'aime comme un homme que je ne suis pas...
Re: Смъртта бе излязла на разходка
« Отговор #7 -: Януари 28, 2007, 22:18:24 pm »
мерси сладка  :kissoflove:
Как да те спася от своето "Обичам те."
Как да те за забравя?
И от нежността, нямата в очите ми,
как да те избавя?
Как да те предам на оня скитник-спомена?
Как да те отмина?
Как да умъртвя любовта, безоката...
...като нямам сили?...