Автор Тема: Моите спомени  (Прочетена 764 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ava

  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 861
  • Пол: Жена
  • Бъди промяната, която искаш да видиш в света.
Моите спомени
« -: Май 27, 2006, 19:40:57 pm »
  Всеки от нас има памет, нали?Но какво запечатва тя?Съдейки по себе си, бих казала, че запаметява само миговете, изживени като най – щастливи или най – тъжни и мъчителни.Другите някак си просто преминават през нея и тя ги оставя в миналото така, както ние бихме искали да изоставим някои от моментите, запазени в нея.И при вас ли е така?Значи не съм единствена?Какво обаче има във вашата памет, какви спомени сте наредили вие като частички от един безкрайно скъп пъзел?
         Не ви познавам – не зная какви са вашите спомени.Но моите ме преследват – красиви и грозни, добри и лоши, те винаги са с мен, макар понякога да искам да започна на ново, на чисто, без тях!Всъщност моите спомени са като тези на всички останали хора – за първите трепети, за първата любов, за първите фатални грешки, за първите големи скандали……Всичко първо е отминало вече!А сега на къде?Нима след като съм изживяла нещо, ще мога да изпитам така приятните тръпки, побиващи ме, усещайки го пак?Не мисля така!!!Искам да изтрия спомените си, искам ново начало, нов живот, но със същите хора!
          Искам, но не може.Малко съжалявам за което, но все пак хората казват, че не трябва да съжаляваме за никоя наша постъпка.Опитвам, но е трудно, защото спомените нахлуват и ме измъчват час по час, ден след ден.Точно в такива моменти искам да изтрия някои от тях, защото ми носят само болка.Но мислейки логично, осъзнавам, че без тях не бих била такава – та нали от грешките се поучаваме.А тези ми лоши спомени са остатъци от моите най – големи грешки.Тогава аз не бих била човекът, който съм сега, ако не бях изживяла тези мигове, не бях постъпила така, не бях направила същите тези грешни ходове, за които се обвинявам днес.Тогава може би трябва да се науча да ги обичам?Дори да е така, това ще е най – трудното нещо за мен до сега.Но ще опитам, защото ако ги обикна и свикна с тях, съвестта ми ще си почине от угризенията, които е търпяла до сега.Ще опитам, защото си заслужава да се радвам на живота и да му се усмихвам без сянката на спомените ми  да пробягва в мислите ми.Ще опитам, заради себе си и заради хората, които ме обичат и страдат заедно с мен.Заслужава си да опитам, нали?Така всички ще бъдем щастливи.А…..като стана въпрос за щастие……само щастливите спомени са тези, които ме крепят; само те ми показват, че щом преди време съм била щастлива, мога и занапред да бъда такава; само те са моята сладка утеха.Радвам се, че все пак имам добри спомени, защото за съжаление има и хора, при които те липсват, но тези хора явно са доста по – силни от мен, защото ако нямах хубави спомени……хм…...кой знае.Някой беше казал, че човек без минало, няма бъдеще.Тогава аз си искам и лошите спомени, заради които съм плакала неведнъж; искам да имам бъдеще; искам животът ми да продължи и ако това зависи от лошите ми спомени, ще си ги пазя като зениците на очите, макар да ме боли толкова много от тях.
            Спомените са нещо, без което не можем; те са това, от което ние извличаме поука, защото само те пазят лошите и добрите мигове от живота ни; спомените са тези, които ни правят по – добри хора.Спомени……..Без тях просто не можем ; без тях не бихме били хората, които сме сега.Тогава, макар и доста трудно, аз се гордея с тях, защото си ги уважавам като съставна част на личността, която съм сега.Трудно е да се гордееш с нещо, което те наранява толкова жестоко, но никой не е казал, че животът е лесен.Просто се свиква…..







Ще ти подаря тез топли бадемови очи,
изпиващи те жадно всеки път, макар и да горчи….
Ще ти подаря устните, окъпани във грях,
защото ти си дяволът, по който аз толкова копнях…

Ще ти даря и похотливото си тяло,
каквото никое момче не е видяло….
Ще ти отдам и цялата си страст,
но само ако бъдеш ти под моя власт….

Хайде, приеми подаръка дето днес ти давам….
Една неземна нощ така ти обещавам….
Но ще ми подариш ли нещо ти в замяна
или ще ме оставиш използвана, но и засмяна…..